موکت اتاق خواب کودک

یکی از زیباترین وسایلی که می‌توان برای اتاق خواب کودک استفاده کرد موکت است. در حال حاضر موکت‌های بسیار زیبا، با طرح های مناسب و کودکانه و همچنین کیفیت عالی در بازار موجود است که می‌تواند جایگزین خوبی برای فرش باشد، ضمن این که قیمت مناسب‌تری نیز نسبت به فرش داشته و شستشو و تمیز کردن آن نیز آسان‌تر است.

موکت اتاق کودک,ویژگی های موکت اتاق کودک

ویژگی‌های موکت اتاق خواب کودک

انتخاب وسایل برای اتاق خواب کودکان حساسیت های خاص خود را دارا است.  چرا که در کنار زیبایی و القای حس کودکانه و نشاط باید ضد حساسیت و ایمن بوده و از آنجایی که کودکان اصولا ریخت و پاش زیادی دارند و ممکن است لک یا آلودگی‌های غذا، شیر، اقلام خوراکی، رنگ و ماژیک و … را روی موکت یا فرش به جا بگذارند، باید بتوان به راحتی آن را لکه‌زدایی، تمیز و یا ضدعفونی کرد.

پیشهاد ما: از موکت‌های درجه یک پالاز موکت دیدن کنید

زیبایی ظاهری موکت

از جمله ویژگی‌هایی که برای موکت اتاق خواب کودک باید در نظر گرفت زیبایی طرح و رنگ آن است. انتخاب موکت از برندی که تنوع طرح و رنگ بسیاری دارد کار را برای والدین آسان‌تر می‌سازد.

بافت مستحکم و در عین حال لطیف

بافت موکت اتاق خواب کودک باید نرم و لطیف باشد، ضمن این که با توجه به نیاز شستشو یا تمیز کردن مداوم باید بافتی مستحکم و بادوام و متراکم داشته باشد.

ضد حساسیت

موکت و فرش دارای پرز هستند، بسیاری از کودکان نسبت به پرز و الیاف حساسیت دارند، بنابراین باید توجه داشت که از موکت‌هایی برای اتاق خواب کودک استفاده کرد که ضد حساسیت بوده و پرز دهی نداشته باشد. سعی کنید موکتی انتخاب کنید که از الیاف مناسب و با کیفیت تهیه شده باشد.

تمیزی آسان

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم امکان تمیز کردن آسان موکت است. همانطور که اشاره داشتیم کودکان اصولا تابع نظم و انضباط خاصی در اتاق خود نیستند. بنابراین نیاز است که به صورت مداوم اتاق آنها را تمیز کرد، موکتی که برای اتاق خواب کودک در نظر گرفته می‌شود باید به آسانی تمیز شود و ذرات آلودگی و گرد و غبار به راحتی از آن  جدا شود.

دوام رنگی بالا

شستشوی مداوم موکت اتاق خواب کودک یا جارو کشیدن آن می تواند منجر به تغییر رنگ در موکت شود، البته اگر این موکت از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد. بنابراین بهتر است که از کیفیت رنگ موکت اطمینان حاصل کرده و در صورت امکان از رنگ‌هایی که کمتر لک یا آلودگی را نشان می‌دهند استفاده کنید.

نگهداری ساده موکت

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید موکت اتاق خواب کودک باید به آن توجه  داشته باشد نگهداری ساده موکت است. استفاده از موکت‌هایی که روش‌های نگهداری سختی دارند برای اتاق خواب کودک کار را برای شما سخت‌تر می‌سازد.

پیشنهاد ما: از موکت های پرز بلند ما دیدن کنید

انتخاب موکت پرزدار یا بدون پرز

برای کودکان خردسال استفاده از موکت های پرزدار بهتر است چرا که نرمی و لطافت بیشتری دارند و غلت خوردن کودک خردسال روی آن باعث ساییدگی پوست یا آسیب به او نمی‌شود، این موکت ها به روش cut pile تولید می‌شوند. اما اگر فرزند شما خردسال نیست می‌توانید از موکت هایی که به روش Loop Pile تولید می شوند استفاده کنید.  این مدل موکت‌ها پرز کوتاه تری دارند اما لکه‌ها را کمتر نشان می‌دهد و جذب گرد و خاک در آنها کمتر است.

در پایان شما میتوانید با تماس با مشاوران ما از بهترین مشورت‌ها بهره مند شوید و بتوانید بهترین انتخاب را در خرید موکت داشته باشید

WhatsApp Me!

میتونیم کمکی کنیم؟

قبل از خرید میتونید از ما مشاوره رایگان بگیرید